charlesonyebuchi charlesonyebuchi
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the ice cream shop there are 14 shakes sold for every 6malts. what is the ratio of malts to shakes

Respuesta :

bgross24
bgross24 bgross24
  • 02-04-2020

Answer:

i think 14:6

hope i helped

Answer Link

Otras preguntas

The chemical attacks that occurred in tokyo between 1994 and 1995 were carried out by a(n):
Write the prime factorization of the number. (49 and 50)
LeAnn wants to gift wrap a present she got for her little brother. How many square inches of gift wrap will be needed to cover a box that is 4in x 6in x 2in?
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.49. Choice B: 45 ounces of potato chips for $4.79 Choice A Choice B Bo
one bag of pretzels costs three dollars.five bags of pretzels costs $10.whickhas the lower unit price?
What were some of the basic reasons for the failure of reconstruction?
3 pounds fruit salad = how many ounces
A Bunsen burner is used for heating in a laboratory. Which safety procedure is important to follow when using a Bunsen burner?
There are ten stripes on each button there are 50 buttons how many strikes on 50 buttons
According to Wallerstein's world systems theory, which countries have the highest levels of economic development? A. core countries B. semi-periphery countries