Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
What type of punctuation should not typically be used in any kind of formal or professional writing?
If 9.54% of the battery life of each mobile phone is used in a day by a typical user, which mobile phone would use a total of 1.908 hours of battery life in a d
Draw a Rectangle with perimeter of 24 inches
The sun generates energy through what? a. nuclear fusion b. helium building c. hydrogen synthesis d. atomic separation
The base for of a verb also known as
a committee with members from both the house of representatives and the senate is called a __________. a. double committee b. joint committee c. cooperative com
what are three ways a person can manipulate light
there is no simple way to determine whether a website has an editorial process to evaluate the factual accuracy of the information presented.
what is the transfer of energy from one level of the energy pyramid to another is called?
the first man made satellite to be placed into orbit