jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
1. If money is deposited in a bank that pay's simple interest of 4.5 %, bow much will have to be deposited to earn $90 of interest for 8 months
Consider a reaction in which two reactants make one product (for example, consider the unbalanced reaction ). You know the following: 2.0 mol A (with an excess
Twenty college students experience the effects of alcohol on reaction time. They perform very basic timed responses in a driving simulator both before and after
Calculate the Ka for the following acid. Determine if it is a strong or weak acid. HClO2(aq) dissolves in aqueous solution to form H+(aq) and ClO2−(aq). At equi
What was the cause of the colonists’ resistance to the British rule? A. They weren’t allowed to sell their own goods. B. They didn’t receive quality goods from
What is the slope of the line that passes through the points (0,-7) and (-4,3)
factor polnomial 4p^2−16p+12
What impact or changes do you think this invasion of zebra mussels will have on the native species living in the Hudson River ecosystem? (Hint: Think about what
Select the letter of the correct answer. What cause and effect relationship is described in this Article? Press enter to interact with the item, and press tab b
How did cities begin to grow?