MagmaAgario
MagmaAgario
01-04-2017
Mathematics
contestada
Pls help me guys! This is super hard
Respuesta :
TheruleEnforcer
TheruleEnforcer
01-04-2017
This explanation shall help you, To find a mean you first need to add
25 + 21+36+16+32 and then divide by 5 and then you will get your answer. Hope this helps!
Answer Link
heyyall100
heyyall100
01-04-2017
Your answer is 26
Hope this helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
A yogurt with 1 topping is sold for $3.75. Additional toppings can be added for $0.65 cents each. If y represents the total cost and x represents the total num
Abdul put gas in his car. He paid $18.32 for 8 gallons of gas. What is the unit price?
Mildred brought 1 cent stamps,32 cent stamps, and 33 cent stamps for $21.80. The number of 1 cent stamps exceed the number of 33 cent stamps by 50. The number o
Troubleshooting computer problems can best be described as a(n) ____.
Why might you want to use a raid 0 disk configuration?
The cost of producing key chains with the company logo printed on them consists of a onetime setup fee of $205.00 plus $0.70 for each key chain produced. This
Carlos es un chico muy _____. A. ordenada B. gusto C. estudiosos D. simpático
Consuelo is very close to her parents. she really loves going sailing with her mom on the weekends; she describes their conversations as "very deep." consuelo o
What is the 7th term of the geometric sequence where a1 = 1,024 and a4 = −16? I got -0.25 for the answer but I'm not sure if it's right, can someone check for m
The shortest distance between two points is what?