cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Kevin has considered selling franchises of his very successful hardware store. however, he is concerned that the franchises will destroy the reputation of the c
PLZ HELP ME SCIENCE PEA PLANTS
Based on what you know about rotations, what do you think the mapping rule is for a rotation of 270 degrees clockwise? Explain.
BRAINLIEST AWARD WILL BE GIVEN! PLEASE HELP WITH MATH IVE BEEN ASKING FOR HOURS! PLEASE ANYONE!!! 1) Solve the following equation by identifying all of its roo
What is the value of x? 28 47 56 33
What was a primary reason Chinese immigrants came to the U.S. in the early 1850s
What is the best definition for the underlined word based on the following sentence: "The fragmentary relationship between the Native Americans and the colonist
A line passes through (4, 5) and (8, 9). Which equation best represents the line? A. y = x + 1 B. y = 1 C. y = 2x + 1 D. y = 5x + 8
Pls Help For 25 Points! Match the word with the correct definition. 1.a member of the Georgia Senate; must be 25 years of age, a resident of Georgia and their d
Find the first six terms of the sequence. a1 = -3, an = 2 ● an-1