Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

What are the reactants of photosynthesis? What are the products?
Mi amiga es Ella La primera clase termina a las 9:30 de la mañana Le gustan los vestidos y los zapatos make this esier to pronunce
In Siberia, a record high temperature of 98 F has been reported. The record low temperature is 192 degrees lower than the record high temperature. What was the
What does dehydration cause?
(a) Complete the table of values for y = 6 - 4x. Please help ❤️
why did progressives not fight for the civil rights of minorities?​
F(x)= 72(1.25)x derek
help me, id mark the one that's correct!
Find x and y. Please help!!
c)In a two-digit number, the product of the digits is 18 and their sum is 9. Find thenumbers.d)If the perimeter of a rectangular garden is 90 m and it's area is