frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
Thomas edison first achieved recognition for the invention of which product in 1877?
What is the area of 14km and 12km and 8km and 5km and 4km and 9km
What are the different types of sensory receptors labeled in the diagram below?
the lowest pitched sounds humans can generally hear have a frequency of roughly 20 Hz. What is the approximate wavelength of these sound waves if their wave sp
Find the product identify the two whole numbers between which the product lies 7x 8/10?
A cold-tolerant and salt-tolerant type of crab would likely be found in which part of the ocean? question 13 options:
Quick! Need the answer, will give brainiest
How to find x in this math problem?
A Bird Is flying 5 m/s. How far will it travel if it flies for 3minutes A. 15m B. 5m C. 900m D. 36m
which governing principles are identified in the constituion?