Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

Kiddy Toy Corporation needs to acquire the use of a machine to be used in its manufacturing process. The machine needed is manufactured by Lollie Corp. The mach
When Stanton writes, "Such was the consistency of an assemblage of philanthropists!" (paragraph 7), she uses the rhetorical device of O a. repetition. O b. hype
help i’ll give brainliest please hurry
A succession of items displayed in sequence to indicate definite steps, or chronology is a _______________.
What is the correct sequence of events for the life cycle of the pork tapeworm, T. solium? Arrange the following statements in chronological order
I'll like to cheat on these epdentum courses but cant cause you can't create a epdentum account is there any way to get the courses answers keys I'm currently t
2.7.2 : Checkup - Practice Problems
ANSWER CORRECTLY OR ILL REPORT YOU How can political instability make genocide more likely? by causing hardships and famine for the general population by encou
write the following statement in symbolic mongo are delicious but expensive .
What is the voice of the following sentence? My paycheck was larger because of the raise. active passive