emely10
emely10
02-12-2016
Mathematics
contestada
Guys plz help on this one
Respuesta :
kyrarichins
kyrarichins
02-12-2016
Well for number 1) a. Quick market is the better choice because 3 apples for 1.17 is 2.34 for 6 apples
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
Una oracion con la palabra archipielago
How can 12 people share an 8 segment gummy worm? find two ways
Provide an example of an operation that is commutative.Provide an example of an operation which is not commutative
Max wants to buy some shorts that are priced at 8$ each. He decides to buy a pair of sneakers for 39$, but the total cost of the shorts and sneakers must be les
Tessa shot 36 free Throws.she made 27 of them.what fraction of the free throws did she make?
The number of stops a bus makes on a certain day is represented by the variable s. Which set of numbers best describes the value of the variable? whole number
Which of the following presidents took on the responsibility to pass a voting rights law that enforced federal standards for elections so that all Americans cou
Increasing your vocabulary means A. you'll spend less time on revision. B. you'll be able to spend more time reading. C. you'll write more lively sentences. D.
Why did nazi Germany build concentration camps in Poland?
20000 is 10 percent more than what number