niamhluvsbillie niamhluvsbillie
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

help me with this question!

help me with this question class=

Respuesta :

ivandriburger42
ivandriburger42 ivandriburger42
  • 01-04-2021

Answer:

it will cost him £2.38

Step-by-step explanation:

bc you first multiply 4.25kg with £1.40 and that equals to 5.95

then you take 5.95 and devide it with 2.5 kg then that equals to £2.38.

I hope that this helped you.

Answer Link

Otras preguntas

For angular how can we set up th edatabse.
Given the past history of presidents and their cabinets what do you predict might be the role of the cabinet for the next president
Which statement best describes a simile? It is a group of words that sound alike, but have different meanings. A simile compares two things using the words like
Write any three acids, three bases and two salts which are used in our daily life​
Explain step by step.
MODELING REAL LIFE A group spends $277.50 to rent a total of 15 tubes. How many of each type of tube does the group rent?
The pressure of a fixed mass of gas is increased from 100 kPa to 600 kPa at a constant temperature. The new volume of the gas is…
who was king of britain at the time of the american revolution?
The diagram below illustrates asexual reproduction in yeast. Bud Nucleus o What is true about the offspring of yeast? A They have genes that are identical to th
Jason is shopping for a new car. He completes new credit applications at four different dealerships. Will this affect his credit score