nnemiah192
nnemiah192
01-04-2021
Mathematics
contestada
THIS IS DUE RN PLEASE HELP!!!
Respuesta :
23ricorvan
23ricorvan
01-04-2021
Answer:
c = 6d
Step-by-step explanation:
the cost is equal to $6/day
Answer Link
martin819
martin819
01-04-2021
This answer ^ is correct
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
Yolanda owns 4 rabbits. She expects the number of rabbits to double every year.a) after how many years will she have 64 rabbits?b) write and equation to model t
Why was there growing involvement of the USA in Europe in the years 1945-48 ??
What is the formula for the volume of a cuboid?
Jonathan has been on a diet since January 2013. So far, he has been losing weight at a steady rate. Based on monthly weigh-ins, his weight, w, can be modeled by
How is carbon dioxide obtained?
What are 2 numbers that when multiplied together you get 360 and when added together you get -96
A pack of 9 toilet rolls costs £4.23 A pack of 4 toilet rolls costs £1.96 Which pack gives the better value for money? You must show all your working.
Why does a pendulum eventually stop swinging?
How do you do this algebra question
would you rather be a senator or a representative member? why or why not?