mrpeanut2002
mrpeanut2002
04-03-2021
Mathematics
contestada
What is the value of y?
03
04
05
06
Respuesta :
hcomp10
hcomp10
04-03-2021
Answer:
03
Step-by-step explanation:
Subtract 4, divide by 2, then get 3
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 41+ )
Otras preguntas
Write the augmented matrix for the following system of equations. 2x + 3z = 5 – 2y -4 = -y + 5z 9 = -54 - 32
what is "the marching band plays" in spanish from present tense and tje present progressive tense.
Graph each equation by completing the table, plotting the points, and drawing the parabola that goes through those points. Then draw the axis of symmetry as a d
A package of 16 individual bags of Takis cost $12.80. If each bag contains 12 ounces, what is the unit cost per ounce?
The term “corrections” was introduced to describe prisons in what decade?
Masks Fang The masks by the Fang artists demonstrate principles of design by using a contrast in texture with raffia and carved wood. True False
Washington , D.C. is __ of Ottawa
John Locke believed________.
64 ounces in 8 cups as a unit rate
I need help with finding side lengths... Please ASAP! Thanks