amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

How do tussock moths obtain energy in cellular respiration?
There are 5 red balls,6 white balls and 7 green balls in a box.If one ball is taken without looking,what is the probability that it is white?
what are some interesting facts about the great sandy desert?
solve for m (r=3m+3z) solution is m=___, use integers or fractions for any numbers in the expression (simplify answer) please help
Write down a sensible metric unit for measuring A) the distance from London to Paris B) the amount of water in a swimming pool
write the equation in function form then graph the equation 3x-y=5
solve for m (r=3m+3z) solution is m=___, use integers or fractions for any numbers in the expression (simplify answer) please help
write the equation in function form.then graph the equation x-3y=-9 ???
what do this mean explain the following thoughts of annemarie, "it was hard for the ones who were waiting, Annemarie knew. Less dangerous perhaps but more fear
What Is the National Prohibition Act?