gigiomarquez27 gigiomarquez27
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

The total cost of buying "n" hamburgers can be represented by the expression 2.75n
How much would purchasing 10 hamburgers (n=10) cost?

Respuesta :

carterjuliet923 carterjuliet923
  • 01-03-2021
$27.50 you would just multiply 2.75 by 10
Answer Link

Otras preguntas

can someone help me pls
All statements of equality are correct. A.True B.False
A company has revenues of $48 million and depreciation and amortization expenses of $8 million. Operating margin is 26%, net margin is 7% and gross margin is 57
could somebody answer both? 1. Our new computer is 3 times faster than our old one. How fast is the new computer? 2.A geology kit costs $85. Sophia has $25 and
What is the volume, in cubic centimeters, of the gift box?
4. While leaving the movie theatre after a great show, your friend comments on how cold it is outside and asks you if you have any idea how cold it actually is.
Help please this is the only question I need
Long Text (essay) In at least one paragraph, explain what would happen to the agribusiness market if flooding affected the grain harvest in Kansas.
Match the Spanish terms in the first column with their English equivalents in the second column. el autobús bus el metro by foot a pie subway el tren train
Which list of numbers below contains 2 integers and 2 rational numbers?