nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

Read the sentence. Removing the prefix -in from the word incredible changes the meaning to __________. Which answer most accurately completes the sentence? fau
Lee wants to place 48 photographs on a wall at school. He puts the photographs into 8 equal rows. How many photographs are in each row?
Wendy paints a wall that is 10.5 feet tall and 9.2 feet wide what is the area of the wall that she painted?
Which association ensures quality education for children up to 8 years of age? A. CHIP B. NAEYC C. SNAP D. WIC
Please write out the equations! The quotient of the sum of a and b and their difference. The product of the difference between x and y and their sum
If the equation y=mx+b is used to model a quantity y as a function of the quantity x, why is b considered to be the starting value?
What term is used to describe your wrist movement when you reach out your hand to get some money from your parent?
A reproductive a measurement is an accurate one? True or false
In which part of an interview would you have informal conversation to build rapport? Opening body closing
How would a larger population increase Georgia’s strength in the national government?