quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
Most personality measures use multiple questions to assess each personality dimension being measured. Why do you think this is the case?.
Find the standard form of the equation whose graph is the line through (1, -2) and (-5, 6).
Refusing to hire or promote an individual or making other employment decisions based upon factors such as ethnicity, religion, or gender is referred to as workp
The type of arthritis that typically affects the hands and weight-bearing joints of the knees, ankles, and hips is.
Classify H3PO4 as a strong acid or a weak acid.
the function F(x)=log0.5^x is decreasing true or false
Saffran et al. (1996) found that eight-month-old infants listened to _____ test stimuli longer, providing evidence that infants are capable of _____ learning
what is human development
what geographical discoveries were made during the renaissance period
The school to prison pipeline happens when education systems inadequately prepares students for work. a) true b) false