cole8629
cole8629 cole8629
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Zachary used the calculations shown to find how much he would spend on 16 ounces of pistachios.

6 ounces of pistachios cost $7.50

Respuesta :

bsnanamamsm bsnanamamsm
  • 02-02-2021
Zachary used the calculations shown to find how much he would spend on 16 ounces of pistachios. 6 ounces of pistachios cost $7.50 mc022-1. ... The final cost should have been $16.80
Answer Link

Otras preguntas

Orchids are a type of flowering plant. How would biologists explain how a living orchid species lacking leaves evolved from an ancestral orchid species that had
Use trig to solve for x show work
what type of rock can form a metamorphic rock
What is the slope of (2,3) , (6,7)
Help please this I'd for geometry
How did New England's physical geography help the growth of industries?
Evolution is: A) A change in the composition of a population from one generation to the next.B) A phenomenon that must be inferred from evidence, because it can
There is a turtle race. The race will last 2 minutes. I have to find the distance from the start each turtle will be at the end of the race. Speed (in inches pe
How did New England's physical geography help the growth of industries?
What is %15 of $35.15 What is %15 of $27.00