shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Mansa Musa was the famed emperor of A. Mali. B. Songhai. C. Fulani. D. Ghana.
10 ejemplos de sinalefa
How did railroads contribute to urban growth during the Second Industrial Revolution?
Which sentence contains a verb in the simple past tense? A. She has obeyed her father. B. She obeys her father. C. She obeyed her father. D. She had obeyed her
1. Why was the government of ancient Athens called a direct democracy?
Why is it important for an IV solution to have salts in it?
What is the value of 19 + 5a4 – 3b2 when a = 2 and b = −4?
Which type of variable is kept the same throughout the experiment?
How does the setting of a small town during the Great Depression affect the characters and plot of "Gumption"? a. The characters face difficult problems with f
What is one third of 45