danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

how about this drawing it was my very first realistic-ish drawing i have ever done it looks wird though because she needs more hair and her pupils aren't the sa
You are teaching a new yale course. what is it called?
In-store hiring kiosks save employers money by reducing hiring costs.
The total cost of eight tickets to a water park is $158.80. Each ticket costs the same amount. What is the cost of one ticket?
Find the cube root of 0.001
Complete the transformation below: S^3(ABC) = A’B’C’ A = (4, -2) B = (-1, 0) C = (5, 3) A'= B'= C'=
Describe the major factors that contributed to urbanization during the 1800s
Which of these is a critical component for females for reproduction? A: Being isolated from the herd B: Having the ability to carry a pregnancy full term C: Ma
1 Select the correct text in the passage. Zoe is analyzing her goals, values, and skills to explore careers in fashion design. Which statement describes why it
When 50% of a number is added to the number, the result is 135