rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

what does altar of the sky mean ?
Write each number in scientific notation, please. For 15 points! 1. 58,927 2. 1,304,000,000 3. 6,730,000 4. 13,300 5. 97,700,000,000,000,000,000,000 6. 384,000
What is z minus 67 In a expression
10 times as many as 1 hundred is hundreds or thousand
Which pair of slopes represent perpendicular lines? a. 1/2, -1/2 b. 1/3, 3 c. -1/4, 4 d. -1/5,-5 Best answer and follow :) thank u
Job A pays $13.00 per hour. Job B pays $11.00 per hour but has health benefits. Health insurance costs $3,400 per year. You expect to work 2,000 hours during th
why did smaller states object to the virginia plan
3.2 to the power of 2 is what?
Identify as expression or equation 9=2x-4
What numbers multiply to get 720