gabhgaby gabhgaby
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help?????????????????????

Help class=

Respuesta :

PineappleCassie16 PineappleCassie16
  • 02-12-2020

Answer:

2.25 cents for the cost of each animal on Monday, and 2.31 cents for the cost of each animal for Tuesday.

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Do all the dimes or all the nickels have a greater total value
Which of the following choices best fits the blank in the sentence below? Daniel _______ six years old. A a great basketball player, is B , a great basketball p
find the area and perimeter of an isosceles trapezoid with legs 25cm and bases 16cm and 30cm
Identify the sentence that relies on emotional language
Which words in the sentence make up the adverb phrase? When the sun is shining, my family enjoys walking around the neighborhood. A. is shining B. around the ne
Why do parents focus on the negative aspect of teens?
You want to convert 1 kilogram to milligrams. you already know that 1 kilogram = 1,000 grams. explain how knowing that 1 gram = 1,000 milligrams can help you
If 455-mL of 6.0 m HNO3 is used to make a 2.5 L dilution what is the molarity of the dilution?
Select the correctly punctuated sentence. Its going to be a long wait the nurse confided. It's going to be a long wait, the nurse confided. "Its going to be a l
After six weeks, the tomato plant that was given extra plant food and water was 26 centimeters tall. The tomato plant that was not given any extra plant food wa