srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

The storm gutters of a large city empty into an ocean bay. A mechanic shop, unable to afford proper disposal, begins dumping its used car fluids, like motor oil
On what factor did the inertia of body depends. Explain with a example.
points for whoever can solve these algebra questions
How to make better notes and better handwriting?
How do u turn 67÷100 into a fraction need help plz
Write the equation of the line that has a slope of -5 and a y intercept of 7
fill in the blank. ¿________ Ud. algo más
Which system of any qualities has a line as a solution?
1. Which of the two music styles did you most enjoy? What drew you to that style over the other? 2. What are some ways that modern technology is used in music
Wolf Slayer21 Has 165 Subscribers. He Got 5 More Subscribers. How Many Subscribers Does He Have?