s28356749 s28356749
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Milo pays $3 per pound for dog food at Pat’s Pet Palace. The graph below represents the cost per pound of food at Mark’s Mutt Market. At which store will Milo pay a lower price per pound for dog food?

Respuesta :

ashleytejedar28
ashleytejedar28 ashleytejedar28
  • 03-11-2020
where’s the graph ? I think you’ll need to show the graph in order for us to help you
Answer Link

Otras preguntas

Which plant structure is the dominant sporophyte of angiosperms
where do hamburgers originate?
before she went to the grocery store, jana had 4 tomatoes in her refrigerator. for the next 3 weeks she buys n number of tomatoes each week. which algebraic exp
how do u solve d÷12=2
Which transformation was performed on PQRS to form P'Q'R'S'?
which shows an internal conflict? (1 point)a character struggles with a decision two characters disagree about a plan a character disagrees with a common view a
Define physical fitness
"1. In the diagram, which multicell structure is diploid (2n)? A. gametophyte B. sporophyte C. gamete D. spore "
How did Rome treat the people from lands it conquered in gaining control of Italy
How does an acid–base indicator react when placed in an acidic solution?