wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can this alcohol be synthesized selectively by hydroboration-oxidation of an alkene?.
Find the domain of the graphed function.
Rapid runoff following a heavy rainfall may cause flooding downstream from urban areas. Which urban design strategy will most likely slow water runoff though an
Jay decides to walk home from school today. he lives 6 miles from school and can walk home in 2 hours. what is jay's average speed in miles per hour?
Who ever give me the answer is brilliant and genius 2x2
Two genetically identical daughter cells are the net result of which cellular process?.
Clues to the important roles both nature and nurture play in development are seen in infants as they acquire the ability to perceive distance and 3-dimensional
The blank______ is best suited for decisions on relatively small, minor projects, while blank______ is more appropriate for large, complex projects.
The first of the five civilized tribes to be removed to the west, beginning in 1830, was the.
When a person employs different identities in different circumstances, such as at home or on the job, it is known as.