Froad1 Froad1
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

please explain how you got the answer for this question,please

please explain how you got the answer for this questionplease class=

Respuesta :

ciarbaze13
ciarbaze13 ciarbaze13
  • 02-11-2020

Answer:

3/22.56 = 7.52

Step-by-step explanation:

Answer Link
jackvan20010312 jackvan20010312
  • 02-11-2020

Answer:

$7.52

Step-by-step explanation:

3lb=$22.56

to find the price for 1 lb, divide by 3

3lb/3=1lb

22.56/3=$7.52

Answer Link

Otras preguntas

A sample of pure iron has a mass of 5.00 g calculate its volume.
Weight is a measure of the: amount of matter in an object force of gravity on an object height and length of an object
Which of the following would one reasonably expect from a functional text? a. narrative b. exposition c. persuasion d. objectivity
how is the Renaissance movement characterized, in thought, writing, and art, as the evolutionary bridge between the Middle Ages and the renaissance period (1300
complete the analogy : affable is to banshee as jaded is to ____. a. child b.green c. cynical
Lima, which emerged as the richest city in the New World, was the center of Inca life and the home of its leaders. True False
In a(n)_____,the columns are filled with pairs of numbers that have the same ratio
Mountain trail is 844 length in feet lake trail 792 in feet harmony trail 528 how many feet longer is mountain trail than harmony trail
What was the the 6th president
Suppose you want to determine which type of paper falls the fastest; an unfolded sheet of paper, a sheet of paper folded into fourths or a crumpled sheet of pap