asontestewart1
asontestewart1
02-10-2020
Mathematics
contestada
K-12.7=3.24
Solve for k
K=
Respuesta :
meghan1422
meghan1422
02-10-2020
Answer:
k = 15.94
Step-by-step explanation:
Answer Link
trueexpressions
trueexpressions
20-02-2021
Answer:k = 15.94
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
Beth has $7,000 in a savings account. the interest rate is 8%, compounded annually. how much will she have in 2 years?
The Congress of Vienna was held in Vienna Austria from from September 1814until June 1815 after the end of the Napoleonic wars in order to establish peace in Eu
Three cans of tuna costs $1.50. What is the cost of one can of tuna
Diana invested $3000 in a saving account for 3 years. she earned $450 in interest over the time period. what interest rate did she earn? use the formula i=prt t
Help! Write a problem that can be solved using a line plot. Draw and label the line plot and solve the problem. (Draw on piece of paper and use as answer sayin
The price of 2 pears and 6 apples is $14. the price of 3 pears and 9 apples is $21. find the price for one pear and one apple
What is the value of n for which the relationship "2n choose n" < 2^(2n-2) holds? Use induction to prove that it holds for every n larger than that value as
What factor may be limiting the population of the laughing gulls in florida?
Which of the following was a characteristic of humanism? a)loyalty to church doctrines b)infusion of realism in art c)criticism of Greek and Roman classics d)em
A recipe calls for 5/8 cup of brown sugar and 2/3 cup of flour. which ingredient has the greatest amount?