giannis0106 giannis0106
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

3. Mrs. Smith is making cupcakes for a bake sale at school. If each cupcake costs $1.20, how much
money will she make if she sells 100 cupcakes? Evaluate $1.20 x 100.
A. $0.012
C. $120
B. $0.12
D. $1,200

Respuesta :

jcotton001 jcotton001
  • 01-10-2020

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

2 friends want to equally share 4/3 feet of rope.What length of rope should ea friend get?
the length of a rectangle is 3 feet less than twice the width of the rectangle. if the perimeter of the rectangle is 324 feet, find the width and the length?
the perimeter of a square is 4 times as great as the length of any of its sides. Determine whether the perimeter of the square is proportional to the side lengt
What's another name for vital signs?
how does.debate in the senate differ from debate in the house?
Explain why the railroads were not built in a straight line from east to west.
how do you now 11/33 is a simplest form
What are the 4 main products for southeast
the length of a rectangle is 3 feet less than twice the width of the rectangle. if the perimeter of the rectangle is 324 feet, find the width and the length?
What's another name for vital signs?