ales196
ales196
01-10-2020
Mathematics
contestada
$27 for 12 avocados HELP ME PLZ 14 POINTS
Respuesta :
Omgkitkat2009
Omgkitkat2009
01-10-2020
Well, if you are asking how much is for each avocado, then what I did is I divided 27 by 12 and I got 2.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
"she did not sing a song" turn into passive voice
evaluate the expression when n=5 n^(2)-6n+6
MZ Corporation produces fudge bars. Total fixed cost is $55,500. Each package of fudge bars sells for $4.95 with a variable unit cost of $3.10. What is the brea
negative economic impacts of floods
O 17. Find the surface area of the sphere. 288 mm 900 mm² O225 mm² O 216 mm² r = 15 mm
9-The diameter of circle B is 50% longer than the diameter of circle A.If we divide the area of circle B by the area of circle A, the result is: (a) 1.5 (b) 1.2
6. A__________ should be consulted when we are sick or unwell.
Find the value of x.
Suppose that the amount of time that a students spends studying in the library in one sitting normally distributed with mean 48 minutes and standard deviation 2
Note: Enter your answer and show all the steps that you use to solve this problem in the space provided. What is the solution of the equation? 3√(x+2)3+3=27 (4