animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Nicholas Copernicus proposed the heliocentric theory of the universe, concluding that the earth revolves around the sun.true or false​
similarities between chromosphere and photosphere
The purpose of a controlled experiment is to allow a scientist to isolate and test? A a conclusion B many data C several variables D a single variable
could you tell me the way to the nearest swimming pool?​
p=165 n- 3-4-5-6-7 pls pls
If sleep is good for the brain why isn't aloud in school ??
Write in the form ( x + p ) ^2 + q x^ 2 − 10 x
Calculate the perimeter of this shape.
Calculate (6.3x10^5) x (2.5x10^-2)
Find the areas of the trapezoids.