boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

a machine can produce 250 items per hour. if the operator of the machine works 40 hours per week, how many times are made by this machine in one year?
Let f(x) = x - 2 and g(x) = x2 - 7x - 9. Find f(g(-1)).
What brought an end to the dominance of the Silk Road
How do you say You are the best in Spanish
What is 2/3 in percent form
What is an example of sliding friction
write the ratio in simplest form 50:35
Which weighs more 2.5 pounds of rocks or 40 ounces of feathers
Who overthrew the nobles with the support of the common people?
Why did the US civil rights movement gain new momentum after World War II? President Truman desegregated the armed forces. Rosa Parks rallied blacks in Montgome