vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Name a fraction with a decimal value between 1/2 and 3/4. Express both the fraction and the equivalent decimal.
each year the american chemical society holds a national meeting and the regional meeting for chemists. reports of these meetings are then circulated all over t
Math factoring help Can someone please help me factor this? I do want a step by step explanation and not just the answer. Factor x(2x-13)=-6 So I know you set
2.44 × 10–2 m by 1.4 × 10–3 m by 8.4 × 10–3 m
How do I simplify: x+2/x^2-6x-16 + 1/9x.
What does the mayflower compact explicitly say? What does it suggest through its careful diction, or word choice, and use of imagery
Terrence has 24 eggs to divide into equal groups. What are all the possible numbers of eggs that he could put in each group
Above is an image of King Tut’s Gold Sarcophagus, which is an example of how the Egyptian commemorated the dead. Explain how Egyptian commemorate the wealthy an
(6×100)+(3×100)+(9×1)+(2×0.1)+(5×0.01) standard form
Who Said give me liberty or give me deathA James Lafayette B Thomas Jefferson C Patrick HenryD George Mason