misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Phase is the period during the life of a cell when it has finished my mitotic division
Sound intensity varies inversely as the square of the distance from the sound source. If you are in a movie theater and you change your seat to one that is nin
Determine the discriminant for the equation -3=x^2+4x+1 based on the discrimininant value how many real solutions Does the equation have
Read the sentence and answer the question. Apollo astronauts took additional classes astronomy, Earth geology, life sciences, and geology of the Moon. Which c
As an aid in working this problem, consult concept simulation 5.2. car a uses tires for which the coefficient of static friction is 1.1 on a particular unbanked
Describe what skills are required by the helpdesk technician for each step in a typical incident process. I am not wanting the steps I need the skills required
Can anyone help me with my algebra 2 semester 2 e2020 class? Specifically, the pretests for Adding and Subtracting Radicals, Multiplying Radicals, Dividing Radi
Chad casts a shadow that is 14.3 feet long. The straight-line distance from the top of Chad’s head to the end of the shadow creates a 23° angle with the ground.
An advantage to group therapy is that groups ______
In the number 9,999.999, how does the 9 in the tenths place compare to the 9 in the place to its right