josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

How much energy required to raise the temperature of lead by the same degrees.
Question Scientific notation is commonly used in science, technology, engineering, and math, which are known as STEM fields. Assume there are approximately 2.6
The price of an article is increased from Rs 75 to Rs 78. Find the percentage increase in the price of the article. WITH FULL CALCULATION PLEASE!!!!!
HELPppppppppppPPPPPPPPPPPPPPPP
An online music store offers 2 downloads for $7.50. Another online music store offers 12 downloads for $20.20 which store offers the better deal
what is 25% of 144 (please help i have a few more hours to get done my final exam and this final review
que sabemos de las normativas nacionales e internacionales? e contesta en tu cuaderno lo siguiente para que identifiques lo que sabes acerca de las normativas n
what unit is used for electromagnetic fields.
Background Information: Energy can not be created or destroyed. Stored energy is called potential energy, and the energy of motion is called kinetic energy. Due
How did the Atlantic slave trade impact the Americas’ role in triangular trade? PLSS HURYYYY 30pts