emar3391
emar3391 emar3391
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q4:
A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

alexfeldman09 alexfeldman09
  • 01-05-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

divide 3.72 by 3

Answer Link
skylar06hillier
skylar06hillier skylar06hillier
  • 01-05-2020

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation

$3.72 divided by 3= 1.24

Answer Link

Otras preguntas

Please find x in the picture. plz help!!!
PLEASE HELP!!! 10 BRAINLY POINTS Solve the system of equation using substitution
Which is one characteristic of "Meeting Julia" that makes it a personal narrative? It focuses on a story about one person. It is told from one character's point
not enough INFO sas sss​
A circle has a circumference of 1474 inches. What is the diameter of the circle
When do we use parentheses in negative numbers? I heard that we only use parentheses in negative numbers to avoid confusion between subtraction and negative nu
Can someone help me with this question? Thank you
The perimeter of a circle=πr², where π=22/7. find the area of r=21cm ​
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST AND 5.0 RATING
I am looking for code HS 3.4.5 in Technology