bruhmoment2773
bruhmoment2773 bruhmoment2773
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

The cost of our tent rental is $160 for five days at this rate how much does it cost to rent the tent for one day

Respuesta :

ghostslayer989
ghostslayer989 ghostslayer989
  • 03-12-2019

Answer:

32 Dollars

Step-by-step explanation:

160 divided by 5 equals 32

Answer Link

Otras preguntas

Philip is having a party and wants to spend less than $588. He has already spent $500. The only item left on his list is sodas, which cost $8 per case. How many
What structure is used for memoirs ?
A river runs from its blank to an ocean or lake?
To make chocolate ice cream, you need about 3/8 pound of chocolate. How many pounds of chocolate would you need to make four batches of ice cream?
n a device like the one shown below, the cylinder is allowed to fall a distance of 300 m. As a result, the temperature of the water increases by 2.7°C. What wou
Phil has 7 quarts of hot chocolate to give his class mates. how many of phils friend's can have one cup of hot chocolate
Giraffes live in warm places. How can there be snow near a giraffes home?
d+d=10 D+G+U=8 what is D+G+U+d+d+d=?
Which transformation causes the described change in the graph of the function y = cos x? The transformation results in a horizontal shrink. Th
Anthony has been known to cheat, steal, lie, and manipulate others to get what he wants. even worse, he feels no remorse after committing such acts. it is most