becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

Exaplain what is the same about two fractions that are like fractions
Violet used 1 3/4 gallons of paint on her kitchen walls. She used 4 times as much paint for her living room and bedroom walls. How much paint did violet use for
What is an important mode of transportation in Venezuela?
Quick! 7 points! best answer is brainiest! Lorie finished reading 4/9 of her book over the weekend. Her book had a total of 99 pages. How many pages did Lorie
What were some major problems the U.S. had under the Articles of Confederation?
Each ayllu had its own ________. A. god B. economy C. army D. all of these
is 5/7 greater than 1/8?
Which of the following usually is not considered a benefit of free trade? a. more worldwide production b. higher taxes paid by trading partners c. more globa
The city of London struggled to control sanitation. As a result, __________ infested the streets of early London and contributed to the spread of the bubonic pl
The Blue Nile River begins in Lake Tana. The lake is the river's _____. a. mouth b. source c. watershed d. tributary