alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Section 4.3 How would it be possible for an object to be Traveling with constant speed and still be accelerating?
need help!!!!!!!! asap pleas i want to get this done today!!!
Letter to Merriwether Lewis.
What did the South have more of than the North? factories skilled generals soldiers railroads
A dilation produces a smaller figure. Which is a possible scale factor? –2 one-third 1 4.
Which has both 4 & -4 as possible values of y? A.) 8 B.) 64 C.) 16
Directions: Solve each system of equations by using substitution. Check your answers. PLEASE help I have no idea how to do this...
The equation below represents a chemical reaction that occurs in living cells. C6H12O6 + 6O2 → 6CO2 + 6H2O + energy How many atoms are represented in the reacta
Why is the nearest neighbor method suitable for mosaicking?
It would be Waves If the hint says wa then its waves Rate 5 star if right