lupitaserr83
lupitaserr83
03-10-2018
Mathematics
contestada
I need help asap on this please
Respuesta :
jessicauniverse
jessicauniverse
03-10-2018
A. $17.55+ x = $26.91
B. $26.91 - $17.55 = $9.36
X = $9.36
C. The toaster costs $9.36
Answer Link
ksevilla
ksevilla
03-10-2018
a. 26.91 = t + 17.55
b. 26.91 - 17.55 = 9.36 = t, or the price of the toaster
c. kelly bought a toaster that cost $9.36 and a vacuum that cost $17.55. In total, she spent $26.91
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
The charge of each titanium ion in the ionic compound TiO2 is ____________________.
The most common compensatory technique after an episode of binge eating among clinical samples is ____.
He ________ helps design programs and systems to find new sources of knowledge or to make better use of existing knowledge in organizational and management proc
Steve and Carl are driving from Scranton to Bridgeport, a distance of 180 miles. If their speed averages 60 miles an hour, how long will it take them to get the
the graph below shows how solubility changes with temperature
For an object starting from rest and accelerating with constant acceleration, distance traveled is proportional to the square of the time. if an object travels
A partnership liquidation occurs when a. a partner dies b. the ownership interest of one partner is sold to a new partner c. a new partner is admitted d. the as
juanita and lauren are painting a circular mural on one wall of the community center. the area of the mural is 66 square meters. what is the radius
After an accident Lavinia has been experiencing some eggs and pains throughout her body. Her doctor says that she is healthy but she still feels uncomfortable.
How do you use the slope to prove lines are parallel or perpendicular? How do you write an equation of a line so that it is parallel or perpendicular to a given