monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
I Need help.. please
truck a has a flat fee of 35$ and 0.45$ per mile how much does it cost to go 10 milesi
Who is Theodore Roosevelt referring to when he says, "We were dealing with a government of irresponsible bandits"
Tammy says the quotient of 793 ÷ 6 is 132 r1. Use multiplication to check Tammy's answer. × 6 + 1 = Tammy's answer is .
Jared bought one share of stock for $225. A. He sold the stock for a profit of $55. what was the selling price of the stock? B. The price of the stock dropped
What happened as a result of offers like the one shown on this 1872 poster ?
Godfrey is planning to make muffins for the community bake sale. He only has 1 3/4 cup of sugar. If one batch requires him to use 1/2 cup of sugar, how many bat
at least one would be extremely helpful. but if possible it would be nice if all three could be answered with reasoning so i can understand it a bit better
1. Given the polynomial f(x) = (x – 4)3 (x + 3)2 (x – 9) a. Find the zeros of the expression, and their multiplicities b. At each zero, determine whether the gr
Philippe wants to measure how much water his potted tomato plants lose through transpiration each day. To do this, he sets up a series of experiments to capture